VÁRUNK-RÁD TAGÓVODA

1086 Budapest, Csobánc utca 5.​
06 (1) 323 13 19 , csobiovi@gmail.com

Juhász Andrea

Az óvoda férőhelyeinek száma 115 fő, jelenleg 4 csoport működik, csoportonként 25 gyermekkel. Csoportszobák világosak, tágasak az udvaron fedett szín biztosítja esős időszakban is a gyermekek levegőztetését, nyáron pedig az óvodai élet fő helyszíne.

• A gyermeki személyiség tisztelete, elfogadása, az emberi jogok és alapvető szabadságjogok tiszteletben tartása, megerősítése, mely a szereteten és megbecsülésen alapul.
  • Óvodai nevelésünk gyermekközpontú, ennek megfelelően törekszünk a gyermek személyiségének differenciált fejlesztésével képességeinek kibontakoztatására, felzárkóztatásra, tehetséggondozásra, esélyegyenlőség elvének biztosítására.
  • A gyermek nevelése elsősorban a család joga, melyet óvodánk sajátos eszközeivel kiegészít. A családi és óvodai nevelés összehangolása érdekében partnerközpontú együttműködésre, nyitottságra törekszünk.
  • A gyermeket különleges védelem illeti meg.
  • Az óvodás életkorban a gyermek alapvető tevékenysége, létformája a játék, ezért óvodai nevelésünkben is ez az alapvető tevékenységforma.
  • A természeti-, és tárgyi környezet megismerése, környezettudatos magatartás megalapozása.
  • Másság elfogadása, befogadó attitűd.
  • Olyan környezet biztosítása, mely igazodik a gyermekek szükségleteihez, életkori és egyéni sajátosságaihoz, érzelmi biztonságot nyújt.
  • az érzelmi biztonságot nyújtó derűs, szeretetteljes légkör megteremtése,
  • a testi, szociális és értelmi képességek egyéni és életkori sajátosságnak megfelelő alakítása,
  • gyermeki közösségben végezhető, sokoldalú, életkornak és egyéni fejlettségnek megfelelő tevékenységek biztosítása, melyben segítjük a gyermeket a közösséghez való alkalmazkodásban, szociális kapcsolatai kialakításában,
  • életkorának és egyéni fejlettségének megfelelő műveltségtartalmak közvetítése,
  • a gyermek egészséges fejlődéséhez és fejlesztéséhez szükséges személyi és tárgyi környezet feltételeinek biztosítása,
  • az egészséges életmód alapjainak megteremtése.

Pedagógiai alapelveinknek megfelelően azon fáradozunk, hogy minden hozzánk járó gyermeknek derűs, nyugodt, biztonságot nyújtó óvodai éveket biztosítsunk.

• speciális mozgásfejlesztés,
  • tehetségfejlesztő műhely
  • TSMT
  • egyéni – fejlesztő foglalkozások tartása,
  • logopédiai foglalkozások,
  • foci programok,
  • hittan,
  • élményszerző kirándulások szervezése,
  • iskolai tornatermek látogatása.

Gyümölcsnapok, látogatás az állatkertbe, színház előadások, előadók meghívása az óvodába.