TÁ-TI-KA TAGÓVODA

1088 Budapest, Rákóczi út 15.
06 (1) 338 47 71 , ovoda.tatika@gmail.com

Kissné Bagi Magdolna

tagóvoda-vezető

Óvodánk Józsefváros Palota negyedében található. A jól felszerelt öt csoportos óvodában 125 gyermek elhelyezésére van lehetőség. Az óvoda saját játszóudvarral rendelkezik. Intézményünkben gyermekközpontú nevelés folyik. Önállóan gondolkodó, kreatív, érzelmileg kiegyensúlyozott, életkedvvel teli, felszabadult, de az ésszerű korlátozásokat is betartani tudó gyermekeket nevelünk. Egyéniségük és jogaik tiszteletben tartása mellett testileg, lelkileg és értelmileg folyamatosan fejlesztjük a hozzánk járó gyermekeket. Célunk a családi nevelés kiegészítése. Középpontban mindig a gyermekekben rejlő ehetőség, tehetség kibontakoztatását állítjuk, miközben igyekszünk számukra életkoruknak megfelelő szinten, meghatározó élményekben részesíteni őket. Fontosnak tartjuk a szülőkkel való együttműködést és a kapcsolattartás fejlesztését (nyílt nap, ünnepek, játszó délután, stb). Elsődlegesnek tartjuk az alapképességek (nagymozgás, kézügyesség, egyensúlyérzék, ritmusérzék, zenei képességek, stb.), valamint a különböző nevelési területek fejlesztését: anyanyelvi, érzelmi, értelmi, esztétikai, és erkölcsi nevelés. Érvényesítjük a kooperatív tanulás technikáit a multikulturális nevelés során, ezáltal valósítjuk meg a valódi inkluzív rendszer n működését. Pedagógusaink a gyermekek számára élményekben gazdag programokat szerveznek (kirándulás, szüret, színház – és múzeumlátogatás, stb.)