SZIVÁRVÁNY TAGÓVODA

1083 Budapest, Szigony utca 18.
06 (1) 313 98 48 , szivarvanyovi8ker@gmail.com

Lauter Péterné

Óvodánk megközelíthető a hármas metró Klinikák megállójától, vagy a 9-es autóbusszal a Koszorú utcai megállótól. Csoportszobáink esztétikusak, jól felszereltek. Udvaraink, bár nem nagyok, sokféle mozgásos tevékenység feltételeit biztosítják. Óvodai csoportjaink vegyes összetételűek, így különböző életkorú gyermekeket nevelünk együtt. Fontosnak tartjuk, hogy a gyermekek jól érezzék magukat, ehhez stabil szokásrendszert alakítunk ki. Folyamatosan jó kapcsolatra törekszünk a szülőkkel: nyitottak vagyunk. A szülők bármikor betekintést nyerhetnek óvodánk életébe. (játszó, kézműves délutánokat szervezünk, adventi ünnep, farsang, gyermeknap szülőkkel közös). Az epochális rendszerű óvodai nevelési programot választottuk helyi programunknak, melynek lényege, hogy a matematika és környezetismereti ciklusok 3 hetente váltják egymást. Naponta biztosítjuk az ábrázolás feltételeit, a gyertyagyújtást követően verset vagy mesét hallgathatnak, ének–zene tevékenységben vehetnek részt a gyerekek. A mozgásfejlesztésre, az egészséges életmód alakítására is nagy hangsúlyt fektetünk.