MESEPALOTA TAGÓVODA

1085 Budapest, Somogyi Béla utca 9-15.​
06 (1) 317 31 67 , meseovi03@gmail.com

Tarbáné Kerekes Ágnes

A Mesepalota Tagóvoda Józsefváros történelmi nevezetességű épületei között, a Palotanegyedben található, a Blaha Lujza tértől pár percre, a Molnár Ferenc Magyar- Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolával közös épületben, de önálló kialakítással és vezetéssel.

128 gyermeknek tudunk ellátást biztosítani 5 gyermekcsoportban, melyek környezeti blokkjainkhoz illeszkedően dekoráltak, és a témafeldolgozásoknak megfelelően változnak év közben. Minden csoportszobához külön foglalkoztató és mosdó tartozik, tornaszobával, fejlesztő helyiségekkel.

Szabványoknak megfeleltetett, jól felszerelt 2 udvar, és 150 m2-es fedett terasz biztosítja levegőzésünk és mozgásunk szabadtéri feltételeit.

Azoknak a gyerekeknek ajánljuk óvodánkat, akik szüleik nélkül sem idegenkednek a tömegközlekedéstől, az épületen kívüli programoktól, és a nevelési évenként szervezett, életkorokhoz igazított csoportba osztástól.

• A komplex művészeti nevelés a családi nevelésre épülve a gyermekközpontú óvodai nevelés kibővítését tartja fő feladatának. Fontosnak tartjuk a pedagógus modell szerepét, aki igényességével, viselkedéskultúrájával, magatartásával, ötletgazdagságával, és a tehetséggondozás területein szerzett tapasztalatával példaként áll a gyermekek előtt.
  • Mindennapjaink meghatározója a környezet tevékeny megismerése, az ott szerzett élmények, ismeretek játékba ágyazott közös feldolgozása. A témákat projektekben dolgozzuk fel, melyek a szocializációs kapcsolatokra gyakorolt pozitív hatásokon kívül lehetőséget adnak az egyéni – felzárkóztató és tehetséggondozó – nevelőmunkára, a gyermekek kommunikációs, anyanyelvi kultúrájának fejlesztésére is
  • Óvodánk 2017-től viseli a Zöld Óvoda címet, így a korábban is jellemző környezettudatos életmód hatványozottan megjelenik a mindennapjainkban. Kiemelt hangsúlyt fektetünk a szelektív hulladékgyűjtésre, az energiatakarékosságra. A lehetőségeinkhez képest „zöldítettük” udvarunkat többek között újrahasznosított raklap virágtartókkal, a keletkező zöld hulladékot komposztáljuk; minden csoportunkban zöld sarokkal várjuk a gyerekeket. Közös ünnepeinken, nyílt napjainkon is sokszor használunk újrahasznosított, saját készítésű játékokat – óvodapedagógusaink fantáziája kimeríthetetlen e téren!
  • Óvodai nevelés, mely magában foglalja a teljes óvodai életet, az eltérő fejlődési ütem figyelembevétele mellett;
  • Sajátos nevelési igényű gyermekek óvodai nevelése, intézményi kijelölést tartalmazó szakértői papírral;
  • Óvodai intézményi közétkeztetés biztosítása részben térítéssel;
  • Gyermekvédelem;
  • Egyéni fejlesztés, felzárkóztatás, felzárkóztató pedagógus segítségével; tehetséggondozás programunkba beépítve hetente délelőtti külön alkalmakon (népi tánc, mozgás, zene, agyagozás, drámajáték, sakk)
  • Logopédia és gyermekpszichológia a Józsefvárosi Pedagógiai Szakszolgálat utazó szakembereinek segítségével
  • Tehetségfejlesztő foglalkozások napirendbe építve,